Sprawozdanie za rok szkolny 2016/2017

Szkolne Koło Caritas „Misja” im. Matki Teresy z Kalkuty

W roku szkolnym 2016/2017 Szkolne Koło Caritas realizowało zamierzenia  wynikające z aktualnych potrzeb szkoły i sytuacji losowych.

WRZESIEŃ

- rozdanie przygotowanych przez Caritas i ludzi dobrej woli 30 plecaków szkolnych z wyprawką

PAŹDZIERNIK

- przygotowaliśmy i prowadziliśmy rozważania różańcowe w kościele św. Klemensa w Wieliczce

GRUDZIEŃ / KWIECIEŃ

- wzięliśmy udział  w ogólnopolskiej akcji zbiórki żywności w wielickich sklepach,  później przygotowując i rozprowadzając  paczki żywnościowe

- przygotowaliśmy kiermasz świąteczny w celu pozyskania środków finansowych, które zostały przeznaczone na dofinansowania uczniów naszej szkoły

- jałmużna wielkopostna – segregacja i liczenie pieniędzy

Przy współpracy ze Szkolną Kasą Oszczędności przeprowadziliśmy kilka akcji charytatywnych:

- Już od sześciu lat, dzięki ofiarności wielu ludzi dobrej woli, wspieramy finansowo rodzinę wychowującą trójkę chorych dzieci (Jaś - l. 6 autyzm, Piotruś - l. 13 autyzm; Agatka - l. 4 mukowiscydoza). 25 XI podczas Dnia Pluszowego Misia w klasach  rozprowadzane były muffinki. Dochód ze sprzedaży został przekazany na leczenie i rehabilitację chorych dzieci.

- Tuż przed feriami podjęliśmy kolejną akcję charytatywną na rzecz trójki rodzeństwa: Piotrusia, Jasia i Agatki. Ich choroby są  na tyle poważne, że wciąż wymagają leczenia, a co za tym  idzie dodatkowych funduszy na ich pokrycie. W czasie ferii przygotowywaliśmy dużą akcję walentynkową

dzień 1

Dzięki otwartości i wsparciu rodziców mogliśmy rozpocząć przygotowania charytatywnej loterii. Fanty były różnorodne, więc konieczna była segregacja na poszczególne losy.

dzień 2

Wycinaliśmy, malowaliśmy, szyliśmy, ozdabialiśmy, naklejaliśmy, rysowaliśmy. Tak wyglądały przygotowania do kiermaszu walentynkowego.

dzień 3

W czasie ferie odpoczywaliśmy..., ale też część wolnego czasu poświęciliśmy na przygotowanie kiermaszu walentynkowego. Akcja informacyjna była niezwykle istotna. Dlatego przygotowaliśmy plakat informacyjny.

dzień 4

Posegregowanym fantom przypisaliśmy numery i przygotowaliśmy losy. Wyszło ich naprawdę sporo, bo ponad 300.

- 16 lutego odbyła się charytatywna dyskoteka. Przygotowana podczas ferii loteria miała bardzo duże powodzenie. Zadbaliśmy również o wiele atrakcji. Wśród 80 uczniów znaleźli się chętni, którzy podjęli wyzwanie tańca towarzyskiego. Kolejna grupa wzięła udział w pokazie mody. A największą atrakcją okazał się taniec z balonem. Do wygrania były bardzo atrakcyjne nagrody.

Wszyscy niecierpliwie oczekiwali na występy walentynkowych artystów. Nie zawiedli się. Występy były wspaniałe. Dlatego też zasłużyli na wspaniałe nagrody.

Trzy zwycięzkie pary w tańcu towarzyskim otrzymały talon na lody.

4 osoby, które najlepiej zaprezentowały się podczas pokazu mody również otrzymałay talon na lody. 8 par w tańcu z balonem udało się  na lody do naszej wielickiej kawiarni „Cafe Pistacja”.

- Podczas ferii pracowaliśmy również nad przygotowaniem kiermaszu walentynkowego. Dużym wsparciem dla tej akcji było zaangażowanie nie tylko dzieci, ale także nauczycieli i rodziców

- My wciąż pomagamy – to hasło przewodnie naszych wszystkich akcji charytatywnych. Po raz kolejny okazaliśmy ogromne serca. Rodzice upiekli muuffinki, które ozdobiliśmy   kolorowymi serduszkami zrobionymi przez klasy 5 i 6 podczas zajęć technicznych

Cel - oczywiście charytatywny - dla potrzebujących : Piotrusia, Jasia , Agatki a także dla innych uczniów naszej szkoły.

- Przed świętami wielkanocnymi  dowiedzieliśmy się o chorobie naszej uczennicy. Potrzebuje ona specjalnych maści na swoją chorą skórę. Dlatego przygotowaliśmy  cegiełki - wiosenne kwiatki, które ofiarowaliśmy każdemu podczas zbiórki do puszek.  Za każdy grosik ofiarodawca otrzymał wiosenny, kolorowy kwiatek wykonany przez uczniów klas 4-6 na zajęciach technicznych. Zebrane pieniądze zostały przekazane na zakup specjalnych maści dla Poli. Nasi nauczyciele również włączyli się do akcji charytatywnej.

- całoroczna zbiórka plastikowych nakrętek (z przeznaczeniem na leczenie i rehabilitację  Piotrusia)

W tym roku szkolnym dofinansowaliśmy wiele wyjazdów do teatru, kina, wycieczki, zielone szkoły, basen, mikołajki.