Rekrutacja do klasy pierwszej

ORAZ FILII W SUŁKOWIE

NA ROK SZKOLNY 2017/2018

Podstawa prawna:

1.      art. 131 ust. 4 i 6 Ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. Prawo Oświatowe (Dz. U. z 2017r poz. 59)

2.      Statut Szkoły.

I. KLASA PIERWSZA SZKOŁY PODSTAWOWEJ:

Dzieci 7-letnie

DZIECI ZAMIESZKAŁE W OBWODZIE SZKOŁY tj. Wsie Sułków i Zabawa oraz ulice: Aleja Jana Pawła II, F. Aywasa, St. Batorego, Bednarka, Boża Wola, Czubinów, J.M. Daniłowicza, E. Dembowskiego, Garbarska, ks. Z. Goliana, Górska, Górsko, Janińska, Jasna, J. Kilińskiego, M. Kopernika, Klaśnieńska, brata A. Kosiby, Królowej Jadwigi, Krótka, Kuczkiewicza, Legionów, B. Limanowskiego, J. Matejki, A. Mickiewicza, Miodowa, St. Moniuszki, Nowy Świat, Ogrodowa, Park Królowej Kingi, Park Mickiewicza, Plac Kościuszki, Pocztowa, Powstania Warszawskiego, W. Reymonta, Rożnowska, Rynek Górny, Seraf, W. Sikorskiego, J. Słowackiego, Stroma, Szpitalna, B. Szpunara, Wąska, Wiejska, Zamkowa, S. Żeromskiego, Żwirki i Wigury, os. Boża Wola, Plac Św. Krzyża, Kubusia Puchatka.

Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmowane są do szkoły z urzędu na podstawie ZGŁOSZENIA w dniach od 24.04 – 15.05.2017 r. w godz. 800 - 1600.

Karta ZGŁOSZENIA do pobrania w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej szkoły w zakładce Rekrutacja.

DZIECI  SPOZA OBWODU SZKOŁY podlegają procedurze rekrutacyjnej jeżeli szkoła posiada wolne miejsca.

1. Rodzice dziecka składają do dyrektora szkoły pisemny WNIOSEK
  2. Komisja Rekrutacyjna przeprowadza postępowanie rekrutacyjne.
  3. Dyrektor podaje do wiadomości listę dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych,
  4. WAŻNE!!! – rodzice potwierdzają wolę przyjęcia dziecka do klasy pierwszej w dniach od 23- 24 maja 2017r.  w sekretariacie w godz. 800 – 1600
    Niedopełnienie tego obowiązku powoduje skreślenie dziecka z listy!
  5. Dyrektor podaje do wiadomości zweryfikowane listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych

WNIOSEK do pobrania w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej szkoły w zakładce Rekrutacja.

Pozostałe kwestie dotyczące procedury odwoławczej zawarte zostały w tabeli poniżej

Komisja rekrutacyjna przeprowadza postępowanie rekrutacyjne wg następujących kryteriów:

I etap  - kryteria ustalone przez Gminę Wieliczka

L.p.

Kryterium

Liczba punktów odpowiadająca poszczególnym kryteriom

Zgłoszenie kryterium do oceny  Tak*)

1.

dziecko uczęszczało do oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej

2.

do szkoły podstawowej uczęszcza rodzeństwo kandydata

3.