Mikołaj i "Żywa lekcja przyrody"

6 grudnia w naszej szkole miało miejsce wyjątkowe wydarzenie - przyszedł Mikołaj, który rozdał wszystkim dzieciom prezenty, a później zaprosił ich na "Żywą lekcję przyrody". Uczniowie mogli obejrzeć z bliska żywe gady, a dokładnie węże. Prezentowane węże były różnej wielkości, o różnym zabarwieniu i w różnym wieku.

W trakcie tej ciekawej lekcji uczniowie zdobyli nową wiedzę na temat budowy węży, środowiska w którym żyją oraz sposobów odżywiania się.

Uczniowie nie tylko mogli pooglądać w/w zwierzęta, ale również mogli ich dotknąć.

Wcześniej jednak zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa w kontakcie z gadami.

Obcowanie z wężami dostarczyło wiele radości oraz wyzwoliło różne emocje.

Żywa lekcja przyrody była cennym doświadczeniem i z pewnością na długo zostanie w pamięci naszych uczniów.

Spośród 7984 gatunków gadów obecnie występujących, w Polsce w warunkach naturalnych żyje zaledwie 10. Gromada, która pojawiła się 340 milionów lat temu wciąż przez wielu jest dość nie znana.

Lekcja z żywymi okazami była doskonałą  okazją do obserwacji obcych gatunków, ale także do pokonania lęku i niechęci do poznawania gadów, stawiała na bezpieczeństwo wszystkich uczestników.