Lekcja biblioteczna

17 października dzieci z klasy pierwszej odwiedziły bibliotekę w macierzystej szkole. Pani Ewa Duda wprowadziła pierwszoklasistów w niezwykły świat książki. Pomogła zrozumieć "czym różni się biblioteka od księgarni oraz książka z biblioteki od innej książki". Dzieci wyobrażały sobie o co prosi je książka i wspólnie ustaliły jak należy szanować książki z biblioteki. Wysłuchały bajki pt."Wiedźma Winifreda" czytanej przez panią Ewę. Następnie wykonały zakładki do książek, ozdabiając je obrazami z zaprezentowanej bajki. Na zakończenie zwiedziły bibliotekę i czytelnię. Lekcja wzbudziła wśród uczniów duże zainteresowanie biblioteką szkolną. Dzieci już nie mogą się doczekać, aby stać się jej czytelnikami.

Kinga Filus