Dyskusyjny Klub Edukacyjny - Ja Czytam - Trzeci rok w Sułkowie

Ja czytam! to kampania społeczna, której celem jest rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży przez organizację w szkołach Dyskusyjnych Klubów Edukacyjnych.

Trzecioklasiści  już trzeci rok prowadzą DKE JA CZYTAM, JA OGLĄDAM. W tym roku szkolnym zaprosili do udziału wszystkich uczniów i nauczycieli Filialnej Szkoły w Sułkowie na comiesieczne spotkania. Pierwsze spotkanie  odbyło się 28 września 2016r., w sali lekcyjnej klasy 3. Uczennice: Patrycja Kotaba i Aleksandra Hajduk czytały samodzielnie przygotowane przez siebie teksty. Spotkanie zakończyło się degustacją pierniczków, które tematycznie związane były z czytanym tekstem.

To szansa na budowanie dobrych relacji między wszystkimi członkami społeczności szkolnej ,wzajemny rozwój, polubienie czytania, spotkanie i rozmowę na ważne tematy. Tworzenie przyjaznego klimatu sprzyjającego nauczaniu i uczeniu się.

Elżbieta Wawrzonek