DKF -świąteczne spotkanie - kolędowanie

22 grudnia, wszystkie dzieci naszej szkoły, brały udział w Dyskusyjny Klubie Filmowym i oglądały "Opowieść wigilijną" Karola Dickensa, wzbogaconą o komentarz dorosłego.

Głównym celem oglądnięcia tego filmu było zatrzymanie małego i dużego człowieka  .....  refleksja nad samym sobą. Film ukazujący nam to jak bardzo można się zmienić i zamiast ukazywać się światu w szarych barwach:  egoizmu, skąpstwa, złości i pogardy dla innych, pokazać się mu w ciepłych kolorach : dobra , uczciwości, radości, życzliwości wobec innych. Strach głównego bohatera jest przyczyną jego zmiany na lepsze, ale czasami trzeba przejść wiele krętych i długich dróg , aby wejść na tą odpowiednią, z którą każdy z nas się spotyka, ale to tylko od nas zależy, którą z nich będziemy iść.

Autor poprzez tekst zachęca do zmiany swojego zachowania i wejścia na dobrą drogę życia,

którą w życzeniach skierowanych do wszystkich obecnych, również przedstawili uczniowie klasy trzeciej.

Następnie wspólnie z nauczycielami przeszły do sali, gdzie rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Indywidualnie składano sobie świąteczne życzenia, częstowano się, przy dźwiękach gitary, kolędowano.