DKE -JA CZYTAM -kolejne spotkanie

26 października odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego -Ja Czytam. Do uczniów klasy  II przyszedł p.Janusz Krasicki. Czytał " Dzieciaki Świata -Zuzu mały pasterz z plemienia Himba".
Dzieci z uwagą słuchały, zadawały pytania, dochodziły do wniosku, że dzieci z całego świata są podobne do nich - czują podobnie, tak samo się śmieją i płaczą. Jednak sposób ich życia i rozumienie rzeczywistości są inne niż w kulturze europejskiej. To wszystko stworzyło przestrzeń do wytłumaczenia uczniom wielu zawiłych spraw, popartych przykładem. Dlaczego oszczędzać wodę i cieszyć się z drobiazgów? Jak wykąpać się w dymie z ogniska? Czy wyobrażasz sobie życie bez zabawek, książek, bez telewizora?

W bardzo przystępny sposób przedstawiono prawdziwą i mało wesołą rzeczywistość, ale była to rzetelna wiedza, która w sposób naturalny rozwija  małych czytelników. Dzieci mogły poznać inną kulturę, obyczaje i sposoby życia na krańcach świata. A to uczy tolerancji i wrażliwości.

Na koniec spotkania pan Janusz opowiadał o tym, jak zainteresował swojego syna Leona żeglowaniem. Próbował nauczyć dzieci podstawowych węzłów żeglarskich.

Dziękujemy!  Uczniowie klasy II wraz z wychowawcą Elżbietą Wawrzonek