Andrzejki 2015

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii … wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny.

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy.

I tak oto w naszej szkole dnia 30 listopada odbyły się długo wyczekiwane gry i zabawy andrzejkowe. Uczniowie zapoznali się tradycjami i historią powstania tego święta, a następnie wróżbom i przepowiedniom nie było końca.
Panie wychowawczynie zorganizowały wiele ciekawych zabaw i konkursów, w których chętne dzieci pokazały swoje wybitne umiejętności, m.in. piękny śpiew i taniec. Aby usprawnić i ułatwić dzieciom udział w poszczególnych zabawach podzielono  je na trzy grupy. Każde dziecko miało możliwość poznania swojej wróżby na bliższą i dalszą przyszłość oczywiście z „przymrużeniem oka”. Największym zainteresowaniem cieszyło się lanie wosku - " Nalewajcie wosku na wodę... Ujrzyjcie swoją przygodę…"

Dzieci bawiły się doskonale.