Akademia Nauki - "Fizyka dla Smyka"

21 października, wszystkie dzieci naszej szkoły wzięły udział w naukowym pokazie pt. "Fizyka dla Smyka"zorganizowanym na terenie placówki. W czasie tego spotkania  przeprowadzono kilkanaście eksperymentów fizycznych z zastosowaniem unikalnych i oryginalnych zestawów edukacyjnych.

Tematem zajęć był Magnetyzm - prowadząca razem z dziećmi sprawiła, że pod wpływem pola magnetycznego długopis zawisł w powietrzu, przedmioty poruszały się w nieskończoność. Dzieci zobaczyły siłę i niesamowite właściwości magnesu. Szukały ukrytych przedmiotów za pomocą wykrywacza metalu. Dowiedziały się w przystępny sposób co to jest akcelerator magnetyczny. Zobaczyły także przedmioty używane w codziennym życiu, których działanie oparte jest na magnetyźmie.
Mimo, że tematyka była trudna, zajęcia były atrakcyjne dla dzieci, gdyż każde dziecko brało w nich aktywny udział - przeprowadzając doświadczenia wspólnie z prowadzącą.